İmaj çekimleri için genellikle dış mekanları kullanmamızın sebebi bize daha zengin görsel içerikler verebilmesidir. Çekimi yapılacak olan ürüne uygun bir kreatif çalışma sonucu ürüne dair hayatın içinden kareler verebilmek bu çekimlerin asıl amacıdır. Nitekim Flufié adlı ayakkabı markamız için tasarladığımız dış çekim de bu şekilde oldu.

Markanın yeni sezon için geliştirdiği kimliğini ve hedef kitlesini öğrendikten sonra kreatif ekibimiz çalışmalarına başladı. Konforuna, şıklığı kadar önem veren bir şehir kadını hikayesi yarattık. Bu çekim konsepti için çok da uzağa gitmemiz gerekmedi. Kendine güveni dışından değil, içinden gelen kadınların profilini İstanbul’un Nişantaşı, Galata, Karaköy ve Beyoğlu gibi semtlerinden başka bir yer daha iyi gösteremezdi.

Yemek molasının ardından hız kaybetmeden devam ettik, en azından çalıştık. Öğle saatlerinde olduğumuz için şehir iyice kalabalıklaşmıştı. Son planlarımız için şu sıralar İstanbulun en gözde yerlerinden biri olan GalataPort’a gittik. Çekim moodboardımıza en uygun yerlerden biriydi, şehirli kadının modern hayatını gözler önüne seriyordu. Burada video almaya, Paty ve Asti’nin ikili ve tekli karelerini çekmeye devam ettik. Kalan planları bitirmemiz günbatımıyla yarışıyordu. Derken gün battı ve çekimimiz de tamamlandı. O esnada yanımızda olan tüm çekim malzemeleri karavana taşındı, modeller üzerlerini değiştirdi, ve yedekler alınmaya başladı. Daha sonrasında bu güzel ve başarılı çekim gününü hep birlikte yemek yiyerek kutladık.